poniedziałek, sierpnia 31, 2020

Kulturalnie: Magdalena Knedler - Nic oprócz strachu

Nic oprócz strachu jest kryminałem autorstwa polskiej pisarki - Magdaleny Knedler. Jest to również pierwsza część trylogii z komisarz Anną Lindholm. Czy książka ta zachęciła mnie do sięgnięcia po dalsze przygody pani komisarz?

Magdalena Knedler - Nic oprócz strachuAnna Lindholm, polska policjantka mieszkająca i pracująca we Szwecji, nie miała ostatnich miesięcy najlepszych. Co prawda udało jej się schwytać groźnego przestępce, lecz jej życie osobiste ulega zmianie. W wyniku wypadku samochodowego jej mąż, Vidar, traci czucie i musi poruszać się na wózku. Nie dość, że życie rodzinne Anny jest napięte i skomplikowane, dowiaduje się o śmierci mężczyzny, którego schwytała Lindholm, to następnie zaczyna ona otrzymywać tajemnicze wiadomości...


Choć początkowo książka bardzo mnie nużyła, a główna bohaterka irytowała (wszakże niby jest policjantką, a często najbardziej oczywistych rzeczy nie zauważała...), z każdą kolejną przeczytaną stroną było coraz lepiej. Intryga była bardzo przemyślana i nie brakowało w książce akcji. Poza sprawą kryminalną, znalazło się w książce trochę wątków obyczajowych czy nawet odrobiny romansu. 


Z przyjemnością sięgnę po inne części przygód pani komisarz.

Pozdrawiam,
Ola

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed skomentowaniem postu koniecznie zapoznaj się z ramką "Drogi czytelniku" znajdującą się w pasku bocznym, bo jeżeli nie spełnisz moich próśb stamtąd, to nie zdziw się, jak Twój komentarz zostanie usunięty, a ja nie odwiedzę Twojego bloga ;). Szanujmy się - ja nie lubię SPAMU, więc mi go NIE ZOSTAWIAJ.
Ponadto pozwoliłam sobie na nie publikacje pod postami komentarzami kompletnie nie będącymi związanymi z treścią posta - także jeżeli chcesz komentować coś oglądając same zdjęcia bądź po samym nagłówku - daruj sobie.