piątek, czerwca 05, 2020

Kulturalnie: Adrian Bednarek - Córeczki

Córeczki było moim pierwszym spotkaniem z twórczością Adriana Bednarka. Prawdę mówiąc nazwisko to nic mi nie mówiło, o jego książkach nie słyszałam, więc nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po książce. Jednakże Córeczki są kryminałem, a ja bardzo lubię kryminały, więc od początku byłam do niej pozytywnie nastawiona. 

Adrian Bednarek - CóreczkiEwa i Pola - dwie zupełnie różne dziewczyny, które połączyła wspólna tragedia związana ze Strachem-mordercą. Książka rozpoczyna się w momencie, kiedy Ewa natrafia na trop, który może doprowadzić ją do Stracha. Dziewczyna wciąga w śledztwo Polę.


Akcja tak naprawdę zaczyna się już od pierwszych stron - chociaż na początku poznajemy bohaterki i dopiero po pierwszych stu stronach można się dowiedzieć, co ten Strach dziewczynom zrobił, to nie ma tu nudy. Książka wciągnęła już od pierwszych stron. Chociaż jest to gruba pozycja - lekko ponad 600 stron, czyta się ją bardzo szybko. Tak mnie interesowały dalsze losy dziewczyn, że nawet zarwałam dla niej noc, czego absolutnie nie żałuję. 


Książka Córeczki jest bardzo dobrym kryminałem! Sam pomysł na morderstwa, pomysł na to, co siedziało w głowie mordercy, sposoby odnalezienia Stracha przez dziewczyny-amatorki - są świetne! Historia dodatkowo jest bardzo realistyczna. Opisy nie nudzą, a świetnie uzupełniają treść. Muszę przyznać, że to jedna z najlepszych książek, które przeczytałam w 2020 roku...


Pozdrawiam,
Ola

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Przed skomentowaniem postu koniecznie zapoznaj się z ramką "Drogi czytelniku" znajdującą się w pasku bocznym, bo jeżeli nie spełnisz moich próśb stamtąd, to nie zdziw się, jak Twój komentarz zostanie usunięty, a ja nie odwiedzę Twojego bloga ;). Szanujmy się - ja nie lubię SPAMU, więc mi go NIE ZOSTAWIAJ.
Ponadto pozwoliłam sobie na nie publikacje pod postami komentarzami kompletnie nie będącymi związanymi z treścią posta - także jeżeli chcesz komentować coś oglądając same zdjęcia bądź po samym nagłówku - daruj sobie.