czwartek, lutego 13, 2020

Kulturalnie: Rangan Chatterjee - 4 Filary zdrowego życia

Interesuję się tematyką zdrowia, zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety. Biorąc moje zainteresowania pod uwagę, książka doktora Rangana Chatterjee powinna być jedną z obowiązkowych pozycji. Z tego powodu chętnie sięgnęłam po nowość wydaną przez Wydawnictwo Otwarte. 

Dr Rangan Chatterjee - 4 filary zdrowego życia. Jak zmienić codzienne nawyki, by żyć dłużej i cieszyć się zdrowiemKsiążka w dużym skrócie jest spisem rad dotyczących zmian w nawykach, które pozwolą na zdrowsze życie. Doktor Chatterjee zwraca uwagę, że istnieją cztery podstawowe grupy, tytułowe filary, o które należy dbać każdego dnia. Są to: relaks, dieta, ruch oraz sen.


Skoro Chatterjee uwzględnia cztery ważne filary w życiu każdego z nas, więc i książka została podzielona na cztery główne części - każda poświęcona danemu zagadnieniu. Chatterjee tłumaczy, dlaczego każdy filar jest ważny i udowadnia to na podstawie pacjentów, a także dzieli się ze swoimi radami. Chatterjee zdaje sobie sprawy, że uwzględnianie wszystkich rad zawartych w książce może być bardzo trudne, ale namawia na zastosowanie chociaż kilku z nich i co ważne - z każdego filaru. Okazuje się bowiem, że chociażby odmawiając sobie relaksu, gorzej śpimy.


Jeżeli chodzi o treść, to część wiedzy znajdującej się w książce posiadałam przed jej lekturą. Niemniej jednak warto dodać, że niektóre rzeczy były dla mnie nowe bądź nie zdawałam sobie sprawy z pewnych rzeczy.


Z kwestii technicznych powiem, że książka jest ładnie wydana - piękne grafiki, kolory czy zdjęcia sprawiają, że przyjemnie się ją czyta. Jedynie zmieniłabym czcionkę na większą.


Podsumowując, uważam, że 4 filary zdrowego życia. Jak zmienić codzienne nawyki, by żyć dłużej i cieszyć się zdrowiem jest książką wartą przeczytania. Szczególnie dla osób, które mają małą wiedzę dotyczącego zdrowego trybu życia, interesują się tematyką zdrowia bądź chcą mieć zbiór porad w jednym miejscu.


Książkę można kupić na stronie wydawnictwa w cenie 39,90 zł (cena okładkowa to 44,99 zł). 

Dziękuję za możliwość przeczytania książki.

Pozdrawiam,
Ola

1 komentarz:

  1. Z ciekawości bym przeczytała, myślę, że mogłabym się sporo dowiedzieć nowych dla mnie rzeczy :)

    OdpowiedzUsuń

Przed skomentowaniem postu koniecznie zapoznaj się z ramką "Drogi czytelniku" znajdującą się w pasku bocznym, bo jeżeli nie spełnisz moich próśb stamtąd, to nie zdziw się, jak Twój komentarz zostanie usunięty, a ja nie odwiedzę Twojego bloga ;). Szanujmy się - ja nie lubię SPAMU, więc mi go NIE ZOSTAWIAJ.
Ponadto pozwoliłam sobie na nie publikacje pod postami komentarzami kompletnie nie będącymi związanymi z treścią posta - także jeżeli chcesz komentować coś oglądając same zdjęcia bądź po samym nagłówku - daruj sobie.