piątek, listopada 08, 2019

Kulturalnie: Chantel Acevedo - Cuda przeszłości

Cuda przeszłości autorstwa Chantel Acevedo jest to jedna z książek z serii Szmaragdowa Seria. Powieści z tej serii opowiadają historie rodzin w ciężkich czasach. Czytałam już jedną książkę ze Szmaragdowej Serii i byłam z niej bardzo zadowolona, więc z przyjemnością sięgnęłam po kolejną... 


Chantel Acevedo - Cuda przeszłości


Moja opinia
Rok 1963, Kuba, miasteczko Maisi. Mieszka tam Maria Sirena Alonso. Do Kuby nadciąga jeden z najbardziej niebezpiecznych w historii huragan o nazwie Flora. Chociaż nasza bohaterka postanowiła zostać w domu i stanąć twarzą w twarz z huraganem, siłą została przewieziona wraz z kilkoma innymi paniami w bezpieczne miejsce. Kobiety, których połączył strach i wspólna kryjówka, aby dodać sobie otuchy postanowiły opowiadać sobie historie. Głównie mówiła Maria Sirena, opowiadając zarówno o swoich rodzicach, jak i całym swoim życiu...


Książka została napisana w narracji pierwszoosobowej, a jej narratorem była główna bohaterka. Cuda przeszłości jest lekturą niekiedy smutną, niekiedy szczęśliwą, w przedstawionej historii jest wiele przygód, cierpienia, miłości. Możemy się z niej dowiedzieć o kubańskiej wojnie o niepodległość, o marzeniach, o uczuciach i powodach kształtowania się charakteru Marii Sireny. 


Historia została napisana bardzo przyjemnie, lekko się ją czytało. Książka jest jedną z serii "Szmaragdowa seria" wydawanej przez wydawnictwo Czarna Owca. Z tej serii miałam już jedną powieść (KLIKNIJ, aby przeczytać recenzję), która bardzo mi się spodobała, dlatego też zdecydowałam się sięgnąć po inne z tej serii. Cuda przeszłości przedstawia ciekawą historię, ale nie porwała mnie ona tak bardzo, jak Niewidzialny most. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że ją przeczytałam i polecam ją osobom, które lubią literaturę piękną.


A Ty jakie książki lubisz czytać?


Pozdrawiam,
Ola

2 komentarze:

Przed skomentowaniem postu koniecznie zapoznaj się z ramką "Drogi czytelniku" znajdującą się w pasku bocznym, bo jeżeli nie spełnisz moich próśb stamtąd, to nie zdziw się, jak Twój komentarz zostanie usunięty, a ja nie odwiedzę Twojego bloga ;). Szanujmy się - ja nie lubię SPAMU, więc mi go NIE ZOSTAWIAJ.
Ponadto pozwoliłam sobie na nie publikacje pod postami komentarzami kompletnie nie będącymi związanymi z treścią posta - także jeżeli chcesz komentować coś oglądając same zdjęcia bądź po samym nagłówku - daruj sobie.