poniedziałek, sierpnia 19, 2019

Kulturalnie: Susan Lewis - Dziewczyna, która wróciła

Ostatnio pokazały się recenzje książek z kategorii "życiowe" - smutne, a faktach autentycznych. Dzisiejsza książka również jest związana z psychologią, a dokładnie jest to thriller psychologiczny. Książek Susan Lewis nie znam, a że lubię tego typu powieści, z wielką chęcią po nią sięgnęłam.


Susan Lewis - Dziewczyna która wróciła


Moja opinia:
Książka jest o Jules Bright - kobiecie, której córka została zamordowana. Poznajemy ją w chwili, kiedy morderczyni jej dziecka, Amelia, wychodzi na wolność. Wraz z informacją o zakończeniu kary, do Jules wracają wszystkie wspomnienia związane z Daisy - o tym, jakim szczęśliwym dzieckiem była, o tym, jak oni cieszyli się ze swojej jedynej córeczki (na którą czekali długo, gdyż małżeństwo Bright bardzo długo starali się o dziecko), z morderstwem... 


Książka została napisana w narracji trzecioosobowej. Wydarzenia z przeszłości przeplatają się z tymi współcześnie. Taki zabieg w przypadku tej książki był bardzo dobry, ponieważ tylko w ten sposób możemy zrozumieć, co czuje Jules i z jakim momentem jej życia jest związany jej aktualny stan emocjonalny.


Uważam, że postacie z książki są bardzo ciekawe. Szczególnie intrygująca jest postać Amelii - ciekawa, a zarazem przerażająca. 


Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Idealnej wielkości czcionka nie powodowała bólu oczu. Chociaż, przyznam szczerze, spodziewałam się trochę innego zakończenia. Nie powiem jakiego, ponieważ w ten sposób zdradzę zakończenie, a nie chcę spojlerować. 


Spędziłam miły czas przy książce i chętnie sięgnę po inne pozycje Susan Lewis. Jest to jedna z lepszych książek psychologicznych, jakie czytałam. 


Pozdrawiam,
Ola

6 komentarzy:

 1. Mogłabym sięgnąć, choć nie zawsze tego typu książki mnie wciągają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki na bazie psychologicznym czyta się ciekawie ale wymaga skupienia aby zrozumieć treść książki

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki, więc pewnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki psychologiczne. Zaciekawiła mnie fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać nic od tej autorki, jednak zaciekawiłaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mogłabym sięgnąć po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Przed skomentowaniem postu koniecznie zapoznaj się z ramką "Drogi czytelniku" znajdującą się w pasku bocznym, bo jeżeli nie spełnisz moich próśb stamtąd, to nie zdziw się, jak Twój komentarz zostanie usunięty, a ja nie odwiedzę Twojego bloga ;). Szanujmy się - ja nie lubię SPAMU, więc mi go NIE ZOSTAWIAJ.
Ponadto pozwoliłam sobie na nie publikacje pod postami komentarzami kompletnie nie będącymi związanymi z treścią posta - także jeżeli chcesz komentować coś oglądając same zdjęcia bądź po samym nagłówku - daruj sobie.