czwartek, sierpnia 08, 2019

Kulturalnie: Książki autorstwa Cathy Glass

Uwielbiam książki sensacyjne i kryminały, ale także uwielbiam lektury życiowe, smutne, psychologiczne i zmuszające do refleksji. Do tego typu powieści zaliczają się także książki autorstwa Cathy Glass, które oparte są na faktach...Książki Cathy Glass

Książki autorstwa Cathy Glass przedstawiają historie z życia wzięte. Autorka jest jedną z osób, które prowadzą tymczasowy dom dla potrzebujących dzieci, dla takich, których sytuacja życiowa jest ciężka, a rodzice niekoniecznie mają możliwości zapewnić im godziwych warunków do życia. Cathy często musi stawić czoła ciężkim przypadkom, jej podopieczni często mają traumatyczne historie za sobą, które sprawiają, że są nieufne, zagubione czy też niegrzeczne. Dodatkowo Glass musi też zatroszczyć się o swoje dzieci i ta praca całkiem nieźle jej wychodzi.


Cathy Glass - Czy mnie pokochasz?


Historia opowiada o dziewczynce, która miała wielki uraz do pań z opieki społecznej. Dziewczynka bardzo kochała swoją mamę, jednakże ta niekoniecznie umiała kochać Lucy... Bohaterka tej powieści bardzo niechętnie zamieszkała z Cathy, która mimo problemów związanych z nawiązaniem kontaktów z Lucy, ostatecznie poniosła zwycięstwo.


Historia była bardzo wzruszająca i jednocześnie lekka - bardzo szybko się ją czytało. Polubiłam Lucy i bardzo współczułam jej dotychczasowych doświadczeń.


Cathy Glass - Nie zabierajcie mi dziecka


Cathy otrzymuje ciężkie zadanie - ma przygarnąć nastolatkę i to na dodatek nastolatkę w ciąży. Autorka wcześniej miała do czynienia z dziećmi i do takich przypadków była szkolona, ale ostatecznie zdecydowała się na przygarnięcie i pomoc Jade.


Dziewczyna ma ciężki i powiedziałabym wręcz paskudny charakter. Powodowała moją irytację podczas czytania całej książki. Podziwiam Cathy, że była w stanie znieść wszystkie humorki i wybryki Jane, a nawet miała siłę jej pomóc...


Książki są napisane w przystępnym języku. Nie nudzą, lecz wzruszają. Aż serce boli, kiedy się pomyśli o tym, ile jest nieszczęśliwych dzieci... Jedynie druga lektura mnie trochę irytowała, jednakże to ze względu na główną bohaterkę Jade - mnie zapewne nie starczyłoby dla niej cierpliwości ;).

Pozdrawiam,
Ola

3 komentarze:

  1. Ja ciągle czytam thrillery i kryminały, czasem próbuję przełamać ten ciąg i sięgnąć po coś innego, ale różnie wychodzi... Stąd można się domyślać, że autorki nie znam, ale może spodobałoby mi się "Nie zabierajcie mi dziecka"

    OdpowiedzUsuń
  2. Jejku jak Ja dawno nie czytałam książek tej autorki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa jestem, jak by mi się czytało. Ja zazwyczaj sięgam po kryminały, ostatnio także troszkę fantasy. Tego typu książki do tej pory, raczej omijałam.

    OdpowiedzUsuń

Przed skomentowaniem postu koniecznie zapoznaj się z ramką "Drogi czytelniku" znajdującą się w pasku bocznym, bo jeżeli nie spełnisz moich próśb stamtąd, to nie zdziw się, jak Twój komentarz zostanie usunięty, a ja nie odwiedzę Twojego bloga ;). Szanujmy się - ja nie lubię SPAMU, więc mi go NIE ZOSTAWIAJ.
Ponadto pozwoliłam sobie na nie publikacje pod postami komentarzami kompletnie nie będącymi związanymi z treścią posta - także jeżeli chcesz komentować coś oglądając same zdjęcia bądź po samym nagłówku - daruj sobie.