niedziela, lutego 04, 2018

Organizacyjnie

Hej!
W ostatnim czasie, jak pewnie zauważyłaś, mnie tutaj nie było. Posty pojawiały się regularnie we wtorki/soboty do ostatniego wtorku, gdyż na wczoraj już zabrakło posta. ;)


Taka cisza na blogu była spowodowana egzaminem dyplomowym, o którym pisałam na blogu już od pół roku - są rzeczy ważne i ważniejsze, a w ostatnim czasie 95% mojego życia było skierowane na pisanie pracy i naukę na egzamin. Obronę miałam w poniedziałek, udało mi się ją obronić na ocenę bardzo dobrą, opiekun pracy jest z niej zadowolony, czego wprost mi nie powiedział, ale ja to widzę :). I choć było bardzo ciężko, czasem miałam już dosyć, to... nie żałuję. I magisterkę też raczej u niego zrobię, o ile zostanę na swojej uczelni. No i fajnie było patrzeć na tych biednych ludzi mnie egzaminujących, którzy nie mieli bladego pojęcia co ja właściwie robiłam, przez co dostałam pytania  z pracy, ale mocno ogólne i na dobrą sprawę wymagające wiedzy ze studiów, aniżeli problemu, który rozwiązywałam. 

Niestety, przed samą obroną musiałam zachorować. Kaszel, katar, gorączka... taki obraz miała komisja przed sobą. Nawet we wtorek miałam świętować urodziny przyjaciółki, ale musiałam to odwołać. Choroba ciągnie się do dnia dzisiejszego, a miałam w planach jutro jechać do Warszawy z papierami... a kasę, którą miałam wydać na rekrutacje i wyjazd, wydałam na leki... 

Zmieniając temat na przyjemniejszy - przejrzałam wyniki ankiety przeprowadzonej na moim blogu. Niestety, na pytania odpowiedziało 16 ankietowanych, co jest niewielką próbą ;) 

Najwięcej osób z ankietowanych odpowiedziało, że lubią czytać nowości - następnie były to posty dotyczące recenzji i projektu denko (choć w przypadku niego 4 osoby odpowiedziały, że w ogóle ich nie lubi). Parę osób lubi także posty kulturalne, a najmniej osób jest za postami z przepisami czy lifestyle. 

Kilka osób zwróciło uwagę na moje zdjęcia - wiem, że nie są idealne, ale staram się pracować. Nagłówek też wypadałoby zmienić, skoro nie tylko mi się podoba :). Co do szablonu - na razie go nie zmienię, ponieważ nie mam na to czasu, ale na pewno to kiedyś nastąpi - szablon niby jest ładny, ale wkurza mnie w nim fakt, że sporo osób ma ten motyw :P. 

Bardzo mi miło, że wiele osób napisało, że podobają im się moje posty za szczerość - nie wyobrażam sobie pisać nieszczerze. Trzy osoby chcą więcej postów kulturalnych, jedna zaś zasugerowała mi prowadzenie serii, o których myślałam, a na których myśleniu się skończyło. :P 

Po przeanalizowaniu ankiety postanawiam:
 • zostawić posty denko - z tym, że będę starała się, aby nie "wisiały" dłużej na blogu niż dwa dni - osoby lubiące takie posty będą miały co czytać, a osoby nielubiące krócej będą czekały na coś nowego.
 • stworzenie serii "moja opinia o X". 
 • posty kulturalne postaram się publikować raz w miesiącu.
 • daję sobie spokój z publikowaniem przepisów - i tak mi to nie wychodziło, a Wy niekoniecznie chcecie to czytać.
 • w dalszym ciągu będą pojawiały się recenzje i nowości.
 • w wolnym czasie będę wyłapywać różne promocje i o nich informować.
 • chcę stworzyć serię polecane blogi. Też chcę się podzielić listą blogów, które lubię odwiedzać :P.
 • chcę stworzyć serię ulubieńców. W najbliższym czasie pojawi się taki post podsumowujący ostatni rok, ale myślę, że będę może raz na trzy miesiące taki post pisać na temat aktualnie używanych produktów.
Jutro pojawi się recenzja peelingu do twarzy (jest ona już prawie skończona), a następnie zabiorę się za zamknięcie 2017 roku - w końcu jeszcze nie pojawili się ulubieńcy wspomniani wcześniej ani denko grudnia! Mam nadzieję, że uda mi się publikować te posty co 2 dzień, bo zaległości mam spore ;) 

Pozdrawiam,
Ola 

18 komentarzy:

 1. Gratuluję świetnie obronionej pracy :) U mnie ankieta też średnio wypaliła, bo wypełniło ją ledwie 5 ankietowanych, ale za to są pomysły na dwie nowe serie, więc może jakiś progres będzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana! Będę musiała i u Ciebie nadrobić braki, bo chyba z 2 albo 3 tygodnie temu byłam ostatnio :(

   Usuń
 2. Dużo zdrówka :) Gratuluję obrony kochana :):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje i dużo zdrowia :) no i spełnienia założonych celów

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję obrony i dużo zdrowia życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje obrony i wracaj szybko do zdrowia! Ja sama dzisiaj kicham, prycham i leżę pod kocem ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję obrony! :) BArdzo się cieszę na serię kulturalną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Również gratuluję obrony oraz życzę zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję obrony, przy okazji też dużo zdrowia i siły do działania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Obrona bardzo ważne wydarzenie. Mam nadzieję, że się zbyt nie denerwowałaś! :) Ja przed swoimi obronami ledwo żyłam, a teraz wiem, że nie było warto się tak stresować. Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc przez tą chorobę to jedyne czym się przejmowalam na obronie to tym, aby nie kaszlnac im w twarz :D chociaż jeden plus choroby :P

   Usuń
 10. Gratuluję udanej obrony!
  Ja lubię posty z projektem denko

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję tak dobrej obrony! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję obrony! Swoją pracę zacznę pisać w wakacje, żeby w czasie roku akademickiego nie mieć z tym problemu :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję pięknie obronionej pracy :)

  OdpowiedzUsuń

Przed skomentowaniem postu koniecznie zapoznaj się z ramką "Drogi czytelniku" znajdującą się w pasku bocznym, bo jeżeli nie spełnisz moich próśb stamtąd, to nie zdziw się, jak Twój komentarz zostanie usunięty, a ja nie odwiedzę Twojego bloga ;). Szanujmy się - ja nie lubię SPAMU, więc mi go NIE ZOSTAWIAJ.
Ponadto pozwoliłam sobie na nie publikacje pod postami komentarzami kompletnie nie będącymi związanymi z treścią posta - także jeżeli chcesz komentować coś oglądając same zdjęcia bądź po samym nagłówku - daruj sobie.